Inauguracja 90 rocznicy urodzin Stanisława Ostoi-Kotkowskiego

90 rocznica

Inauguracja 90 Rocznicy Urodzin Stanisława Ostoja-Kotkowskiego patrona Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu odbyła się w dniu 1 lutego 2012 roku. Jeden z najwybitniejszych Przasnyszan malarz, rzeźbiarz, scenograf, fotografik, twórca sztuki laserowej i prekursor grafiki komputerowej, mistrz światła, czarodziej barw i dźwięków, to tylko niektóre sformułowania z laudacji wygłoszonej na cześć artysty przez dyrektora MDK Krzysztofa Gadomskiego.
W drugiej części uroczystości sekretarz Kapituły Medalu Ewa Łukasiak odczytała protokół z posiedzenia w którym przedstawiła dokonania laureatów medalu. Zostały wręczone medale im. Stanisława Ostoja – Kotkowskiego przez Burmistrza Waldemara Trochimiuka, Starostę Przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego, Radną Sejmiku Mazowieckiego Wiesławę Krawczyk, Przewodniczącego Rady Miasta Piotra Jeronima,  Zastępcę Burmistrza Wiesławę Helwak, Wójta Marka Brzezińskiego, Przewodniczącego TPZP Piotra Kaszubowskiego.
Medale otrzymali:
1. W Kategorii Twórca Uznany- Anna Milewska ( aktorka związana z regionem znana z wielu ról teatralnych i telewizyjnych min. z serialu „Złotopolscy”)
2. W Kategorii Medal Honorowy- Bożenna Beata Parzuchowska- poetka i reżyser wielu spektakli teatralnych prezentowanych z dużym powodzeniem wielokrotnie na scenie MDK.
3. W Kategorii Debiut- Grupa Rekonstrukcji Historycznej 14 Pułku Strzelców Syberyjskich z Przasnysza.
Zwieńczeniem gali było nawiązanie do twórcy sztuki laserowej Stanisława Ostoja- Kotkowskiego i prezentacja „ Music on lasers” artystycznego pokazu laserowego w wykonaniu gości z Akademii Muzycznej z Cieszyna , Ireny i Mariusza Kmieć. Bajecznie kolorowy pokaz w którym użyto 10 laserów do muzyki Fryderyka Chopina i trafnie wybranych przez artystów fragmentów utworów muzyki klasycznej zachwycił zgromadzonych na sali widowiskowej MDK zaproszonych gości. Na urodziny nie zabrakło też tortu specjalnie na tą okazję przygotowanego przez Jolantę i Pawła Kaczorek z Cukierni Kaczorek.
Przedstawiamy galerię zdjęć z uroczystości i krótki film z pokazu laserowego.

PokazLaserowy03