Feryjne warsztaty teatralne...

W ferie w MDK zostały zorganizowane warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży.

Uczestnikiem mógł zostać każdy, jednak tylko nieliczni zdecydowali się na czynny udział. Nie mniej jednak ta garstka osób, licząca łącznie dziesięcioro zainteresowanych mogła w twórczy i ciekawy sposób spędzić wolny czas.

Podstawą działań aktorskich był przede wszystkim ruch sceniczny i funkcjonowanie tzw. żywej wyobraźni. Tworzenie zupełnie nowych przestrzeni w świadomości sprzyjało rozwojowi pontencjału twórczego. Szczególnie ciekawe okazały się zbiorowe scenki improwizowane, które zaskakiwały humorem, pomysłowością i nieprzewidywalnym zakończeniem.

Integralną częścia wszelkich podejmowanych przez nas działań było budowanie zaufania partnerskiego, bez którego nie udałoby się zrealizować różnorodnych obrazów plastycznych z ciał. Tworzenie związków akcji i interakcji wymagało wiele wysiłku, gdyż nie łatwo nawiązac kontakt z drugim człowiekiem, a co więcej przewidzieć jego zachowanie.

Warsztaty pomogły więc w przełamywaniu barier międzyludzkich, a także odkryły w uczestnikach świadomość własnych możliwości, które moim skromnym zdaniem są wielkie. Każdy ma w sobie potencjał, trzeba go tylko dostrzec i umiejętnie rozwijać.