teatralnie...

Odsłony: 2707

 Teatr to niezwykłe przdsięwzięcie....

...absorbujące pracę wielu osób, którym bliskie jest obcowanie ze sztuką w szerokim tego słowa znaczeniu. To poświęcenie, które w przyszłości procentuje. Działania teatralne pomagaja przełamać bariery: nieśmiałości, lęku, własnych ograniczeń. Umożliwiają pracę nad ciałem, rozwijają wyobraźnię, a także twórcze myślenie i umiejętności praktycznego działania zarówno indywidualnego jak i w grupie. Przede wszystkim jednak trening aktorski wymaga ogromnego skupienia, które także jest przedmiotem ćwiczeń w zakresie sztuki teatralnej.Obecnie w MDK działają trzy grupy teatralne podzielone według kategorii wiekowych: 

I grupa- wiek 5-8 lat- Mali Czarodzieje

II grupa- wiek 9-12 lat- Imagine

III grupa- wiek 16-19 lat- Magnifito 

 

Na zjęciach kółek teatralnych uczymy się przede wszystkim pracy na własnym głosie, dykcji, operowania oddechem- tzw. zajęcia fonacyjne i oczywiście sztuki poruszania się w przestrzeni i po przestrzeni scenicznej. Nezwykle ważny punkt naszych ćwiczeń to także działania intrapersolanlne polegające na współpracy z partnerem i z całą grupą. Zajęcia kółek teatralnych to także lekcja odpowiedzialności- każdy odpowiada za siebie ale i za całą grupę, w ten sposób dążymy do pełnej integracji. Każda inicjatywa wymaga jednak odpowiednich przygotowań nie tylko od strony aktorskiej ale przede wszystkim technicznej takiej jak odpowiednia scenografia,  operowanie światłem, nagłośnienie.To dzieki osobom zaangazowanym w kulturę możemy potem podziwiać spektakle w całej ich okazałości.

W niedalekiej przyszłości zostaną wystawione w MDK dwa spektakle. Pierwszy grupy Magnifito pt. „Otwórz drzwi”, drugi grupy Imagine pt. „Mały Książę”.