Zapraszamy do udziału w wydarzeniach festiwalowych:)

Harmonogram przasnyskiej edycji - naciśnij WIĘCEJ!!!

Harmonogram - Festiwal Sztuki 3M

Przasnysz - 16 września – 20 października 2013

To już ósma odsłona Festiwalu Sztuki 3m. Jednak po raz pierwszy zawitał on do Przasnysza. W bieżącym roku tematem wiodącym wszystkich działań artystycznych jest „Ciało”.

Leszek Sokoll, pomysłodawca i kurator artystyczny festiwalu, do udziału w projekcie zaprosił: Annę Drońską, Annę Przybysz, Jarosława Baucia, Katarzynę Kozyrę, Wacława Wantucha, Marcina Mikołajczyka i Artura Żmijewskiego. Jak zawsze, tak i obecnej edycji festiwalu, oprócz wystawy wiodącej towarzyszą inne różnorodne wydarzenia artystyczne. Oto harmonogram przasnyskiej części festiwalu:

16 września, godz. 13.00

Rynek Miejski w Przasnyszu

- pokaz i warsztaty Tai Chi i Qigong – ćwiczeń zdrowotnych wywodzących się ze starożytnych Chin, prowadzone przez Tadeusz Jaśkowiaka. W programie pokaz, wykład oraz wspólne ćwiczenia. W razie złych warunków atmosferycznych zapraszamy na spotkanie do Klubu Otwartego Umysłu – budynek MDK w Przasnyszu o tej samej godzinie.

16 września, godz. 18.00

MDK w Przasnyszu - pomieszczenia dawnej biblioteki

- wernisaż wiodącej wystawy festiwalu „Ciało”, na której zobaczymy m.in. malarstwo Jarosława Baucia i Marcina Mikołajczyka, fotografie Wacława Watucha i Anny Przybysz oraz dzieła Anny Drońskiej i filmy Katarzyny Kozyry oraz Artura Żmijewskiego. Wystawa będzie eksponowana w Przasnyszu do 20 października 2013.

19 września, godz. 19.00

MDK w Przasnyszu - Sala Widowiskowa

- projekcja filmu biograficznego „Marina Abramović – artystka obecna”, reżyseria Matthew Awers. Seans poprzedzony zostanie prelekcją Karola Szafrańca, krytyka filmowego, który również po projekcji zaprezentuje materiały dodatkowe dotyczące artystki oraz poprowadzi dyskusję.

Festiwal Sztuki realizowany jest wspólnie

z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki z siedzibą w Warszawie.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe

WSTĘP WOLNY - Z A P R A S Z A M Y !!!

Anna Drońska - fragment wystawy wiodącej

Wacław Wantuch - fragment wystawy wiodącej