PaT - Profilaktyka a Teatr

Dnia 15.12.2009r w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu został zrealizowany projekt Profilaktyka a Teatr, mający na celu uświadamianie młodzieży w zakresie skutków narkomanii. Projekt został przeprowadzony dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu oraz Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu.

Plan projektu obejmował takie zagadnienia jak:

- przeprowadzenie ankiety poświęconej rozpoznawaniu zagrożeń zjawiskiem narkomanii na terenie Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Przasnyszu

- rozmowę insp. Grzegorza Jacha z młodzieżą i przeprowadzenie scenek sytuacyjnych

- spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt. „Postaw się… w sytuacji!”, przygotowany przez młodzież z przasnyskich i okolicznych szkół.

Czas realizacji projektu PaT w Przasnyszu wyniósł 2h. (12.00- 14.00)

W projekcie wzięli udział instruktorzy i pracownicy z MDK w Przasnyszu:

- Edyta Przybysławska- Herman- scenariusz i reżyseria, oświetlenie

- Tomasz Jakubowski- scenografia, oświetlenie

- Roman Szymborski- scenografia

- Artur Wencław- nagłośnienie

- Marek Karolski- wykonanie podkładów muzycznych

- Ewa Olszak- przygotowanie i obsługa projektora

W spektaklu wzięła udział młodzież, uczęszczająca na zajęcia teatralne MDK. Grupa Magnifito składa się z następujących osób, które wcieliły się w poszczególne role:

- Agnieszka Pszczółkowska- Nata

- Albert Tyniecki- Jacek