Praca z MDKu na międzynarodowej wystawie w Łodzi!

Odsłony: 3087

Praca Weroniki Wysockiej uczęszczającej na zajęcia Koła Plastycznego MDK w Przasnyszu, wytypowana została do udziału w Wystawie Pokonkursowej 21 Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Mój Teatr" organizowanego przez Bałucki Ośrodek Kultury"RONDO" w Łodzi.

Wystawa Rysunku i Malarstwa „Mój Teatr"

Plastyka podobnie jak teatr daje możliwości wyrażania własnej indywidualności, temperamentu i emocji.

W ,,Moim Teatrze” przyznawane są trzy nagrody oraz kilka wyróżnień, w tym wyróżnienia specjalne. Zmieniające się corocznie, powoływane przez nas Jury, ocenia wartości plastyczne prac, wrażliwość i wyobraźnię zawartą w pracach uczestników.

Niełatwym jest wybór kilku najlepszych prac w obliczu wielu ciekawych, często pięknych dzieł najmłodszych twórców, które napływają do nas z całej Polski, z  ośrodków kultury, szkół podstawowych, prywatnych pracowni plastycznych.

Wystawy ,,Mojego Teatru” prezentowane były w Galerii „Ż” Bałuckiego Ośrodka Kultury „Na Żubardzkiej”, obecnie prezentowane są w Galerii Promocji Młodych mieszczącej sie w Bałuckim Ośrodku Kultury „Rondo”.

Każdej wystawie towarzyszy folder zawierający opis bieżącej edycji oraz zdjęcia wszystkich prac biorących udział w wystawie.

21. Wystawa Rysunku i Malarstwa "Mój Teatr" jet miejscem prezentacji różnych postaw artystycznych, rozmaitych nurtów i tendencji warsztatowych, stwarza możliwość prześledzenia wszystkiego tego co dzieje się w młodym środowisku plastyków.


 

Protokół obrad Jury Konkursu Plastycznego ,,Mój Teatr” 2011

Jury w składzie: Mariusz Korczak, Barbara Kaczorowska, Tomasz Budziarek, Izabella Maciejewska

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

1 nagroda- Zuzanna Tarantowicz-14 lat, Pałac Młodzieży w Łodzi, ul Wyszyńskiego

2 nagroda- Bruno Oleśniewicz- 9 lat, Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim

3 nagroda- Agata Szpak- 12 lat, Małe Studio Plastyczne- Kłodzkie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Kłodzku

Wyróżnienia:

-Zofia Dopierała -11 lat, Pracownia Plastyczna Klub,, U Szefa” w Gorzowie Wielkopolskim

-Natalia Pietrzak- 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 34 w Łodzi

-Jagoda Adamkiewicz- 9 lat, Siemianowickie Centrum Kultury w Siemianowicach Śląskich

-Julia Maliga- 8 lat, Małe Studio Plastyczne, Kłodzkie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Kłodzku

-Bogna Frykowska- 8 lat, Pałac Młodzieży w Warszawie

-Mieszko Rymsza-Szymczak- 9 lat, Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim

Wyróżnienia honorowe:

-Szymon Kafka- 10 lat, Starochorzowski  Dom Kultury w Chorzowie

-Patrycja Szubielska- 6 lat, Pracownia Plastyczna Kolor, Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi

-Agata Warta- 10 lat, Studio mARTa w Gliwicach

-Tamara Droń- 7 lat, Pałac Młodzieży w Warszawie

-Maciej Hajdanowicz- 10 lat, Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim

-Joanna Wychocka- 8 lat, Małe Studio Plastyczne, Kłodzkie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Kłodzku

 

Na tegoroczną edycję napłynęło 628 prac z ośrodków, domów kultury, szkół podstawowych i prywatnych pracowni plastycznych w Polsce. Do wystawy zakwalifikowanych zostało 60 prac.

 

Uczestnicy 21 Wystawy Rysunku i Malarstwa ,,Mój Teatr”2011

  1. Adamiak Julia, lat 10, Klub Osiedlowy Koliber, Żyrardów
  2. Błasiak Anna, lat 8, Pałac Młodzieży, Warszawa
  3. Chachaj Łucja, lat 9, MDK, Krasnystaw
  4. Cichecka Aleksandra, lat 11, Pałac Młodzieży , Warszawa
  5. Demeracka Weronika, lat 11, Pracownia Plastyczna ,,Klub u Szefa”, Gorzów Wlkp.
  6. Doringer Anna, lat 5, Kłodzkie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, Małe Studio Plastyczne, Kłodzko
  7. Frańczak Martyna, lat 10, SP w Błażowej
  8. Gasper Laura, lat 6, CZP nr 1, Łódź
  9. Gęborys Gabriela, lat 9, MDK, Krasnystaw
  10. Gibasiewicz Amelia, lat 5, MDK, Ostrów Wlkp
  11. Górniak Urszula, lat 10, Studio mARTa, Gliwice
  12. Jarząbek Igor, lat 8, Pałac Młodzieży, Warszawa
  13. Jonarczyk Aleksandra, lat 11, Centrum Kultury i Sztuki, Tczew
  14. Jurczyńska Paulina, lat 11, Centrum kultury, Tczew
  15. Komicz Daria, lat 14, Wieża Ciśnień, Konin
  16. Klus Gabriela, lat 5, MDK, Krasnystaw
  17. Kołodziejczyk Beata, lat 7, MDK, Częstochowa
  18. Komorowska Justyna, lat 10, MDK, Ostrów Wlkp.
  19. Kowalski Kacper, lat 10, MDK, Częstochowa
  20. Kucharska Maja, lat 7, MDK, Ostrów Wlkp.
  21. Kuster Jakub, lat 7, CZP nr.1, Łódź
  22. Ligas Inga, lat 5, KCKSiR, Małe Studio Plastyczne, Kłodzko
  23. Maciołek Alicja, lat 15, Gimnazjum Publiczne ,Błażowa
  24. Markowska Zuzanna, lat 8,Zespół Szkół w Białce, Radzymin Podlaski
  25. Musiatowicz Filip, lat 6, Zespół Szkół w Białce, Radzymin Podlaski
  26. Orzechowska Martyna, lat 7, Małe Studio Plastyczne, KCKSiR, Kłodzko
  27. Pawlaczyk Jakub, lat 9, Centrum Kultury i Sztuki, Konin
  28. Pędziwiatr Agnieszka, lat 7,Wieża Ciśnień, Konin
  29. Piekarska Anna, lat 7, Pałac Młodzieży, Warszawa
  30. Pietrzak Jakub, lat 7, SP nr 34 w Łodzi
  31. Płowicz Marika, lat 6, Pałac Młodzieży, Warszawa
  32. Rashid Wojciech, lat 6,5, CZP nr 1, Łódź
  33. Różycka Natalia, lat 11, Pałac Młodzieży, Łódź
  34. Siedlecki Jan, lat 6, Pałac Młodzieży, Warszawa
  35. Słoniec Paulina, lat 8, MDK, Częstochowa
  36. Skupińska Paulina, lat 9, CZP nr1, Łódź
  37. Terelak Nataniel, lat 6, Pałac Młodzieży, Warszawa
  38. Warpechowska Wanessa, lat 7, Pałac Młodzieży, Warszawa
  39. Wiatrowska Zuzanna, lat 7, CZP nr 1, Łódź
  40. Wielgus Kacper, lat 12, Studio mARTa, Gliwice
  41. Wojewoda Julia, lat 8, MDK, Krasnystaw
  42. Wysocka Weronika, lat12, Miejski Dom Kultury, Przasnysz
  43. Zawilińska Aleksandra, lat 10, MDK, Częstochowa
  44. Ziętek Zuzanna, lat 10, CZP nr.1, Łódź

praca Weroniki Wysockiej