Miejski Dom Kultury w Przasnyszu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu
Data publikacji strony internetowej: 2006-04-05.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-03-30
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-09-30.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot
publiczny.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych
przeglądarki.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Krzysztof Gadomski, mdkprzasnysz@o2.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 29 752 32 20. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. https://www.rpo.gov.pl
Budynek Miejskiego Domu Kultury im. Stanisława Ostoi-Kotkowskiego w Przasnyszu (ul. 3 Maja 16). Wzdłuż budynku znajdują się parkingi z wyznaczonym miejscem dla osób z niepełnosprawnościami - miejsca parkingowe nie mają krawężnika. Parking główny znajduje się obok budynku. Do budynku prowadzą dwa wejścia - główne naprzeciwko Poczty Polskiej: podjazd wzdłuż budynku dla osób z niepełnosprawnością ruchową, jest wycieraczka wmontowana w podłogę bez progu - drzwi prowadzące do wejścia głównego: przeźroczyste i nie są kontrastowo oznaczone, otwierane są ręcznie na zewnątrz. Wejście boczne (prowadzi z parkingu głównego) nie jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową (znajdują się tam schody). Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem - nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące - na parterze znajduje się sala kolumnowa, sala zajęciowa, sala – pracownia batiku oraz szatnia, na półpiętrze znajdują się pomieszczenia biurowe oraz sale zajęciowe (ognisko muzyczne). Na II piętrze znajdują się pomieszczenia instruktorów, sala widowiskowo – kinowa, garderoby, kasa kina, minibar. Na III piętrze jest sala projekcyjna (kinooperator). Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze, pierwszym i drugim piętrze. W budynku jest winda o udźwigu 1275 kg, (napisy w alfabecie brajla, sygnał dźwiękowy w momencie otwierania drzwi, zatrzymania na wybranym poziomie oraz jazdy w górę lub w dół). Brak możliwości skorzystania z bezpłatnych usług tłumacza migowego. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie braila ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego