PROMIENIOWANIE

12 czerwca 2016, godz. 18:00

Miejski Dom Kultury w Przasnyszu

Wstęp wolny !!!

„Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie”

– zapowiedź tegorocznej edycji Festiwalu Fabryka Światła

Spektakl „Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie” zapowiada „Festiwal Fabryka Światła. Przasnysz 2016”, który odbędzie się 2-3 września.

Tematem przewodnim trzeciej edycji festiwalu będzie ŚWIATŁO W SZTUCE, czyli obecność światła i inspiracja światłem w teatrze, malarstwie, muzyce i multimediach. Znakiem rozpoznawczym Fabryki Światła będzie FRAKTAL – wizualne ucieleśnienie piękna matematyki.

12 czerwca w Miejskim Domu Kultury wystąpi Ewa Wencel – znana m.in. z serialu „Czas honoru”, współautor scenariusza tego obrazu.

Przedstawi monodram o kobiecie z krwi i kości: żonie, matce, kochance, a także… dwukrotnej noblistce, wybitnym naukowcu i Polce – Marii Skłodowskiej-Curie.

Poznamy nieznane oblicze osoby, której imię noszą ulice i instytucje naukowe, kobiety z pasją i temperamentem, mającej odwagę żyć po swojemu, wbrew konwenansom. Zobaczymy poruszający portret wyjątkowej osobowości przedstawiony na tle epoki przełomu wieków.

Spektakl ma formę monodramu – uważanego za najtrudniejsze zadania dla aktora. Ewa Wencel radzi sobie z nim wyśmienicie.

Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie.

autor: Jarosław Sokół

obsada: Ewa Wencel