Koncert

Odsłony: 551

Serdecznie zapraszamy !!!

„Mazowsze w sercu Niepodległej”
Cykl koncertów na 100-lecie niepodległości i 20-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego. Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego zaprasza na koncert „Mazowsze w sercu Niepodległej”.

Cykl zagości 27 lipca (piątek) w Przasnyszu w Miejskim Domu Kultury o godz. 18.00 a 28 lipca (sobota) w Chorzelach w Auli Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych również o godz. 18.00.

W programie znajdą się najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i znaczące dla ostatnich 100 lat utwory polskiej literatury muzycznej, a także fragmenty utworów literackich.

Wstęp wolny!

Koncert w reżyserii Tomasza Gęsikowskiego, aktora filmowego i teatralnego, który jednocześnie poprowadzi wydarzenie. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął kompozytor, aranżer, obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 70 lat – Zbigniew Rymarz. W koncercie wystąpią: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki i Artur Gotz. Towarzyszyć im będzie Zespół Muzyczny. Ilość koncertów symbolizuje 20 lat samorządu województwa w obecnym jego kształcie administracyjnym, zaś godzina 18, inspirowana jest datą odzyskania niepodległości i jej setnym jubileuszem – 1918 – 2018. Na premierowe wykonania zapraszamy już 27 i 28 lipca 2018 r. do Przasnysza i Chorzel. 20 koncertów i 20 różnych lokalizacji! Liczymy na Państwa obecność!

Cykl koncertów pod honorowym patronatem Pana Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego, koncert w Przasnyszu pod patronatem Burmistrza Miasta Przasnysz, a w Chorzelach - Starosty Przasnyskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele. Organizator: Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie.