Toruńskie pierniki 11.08.2023 r.

Odsłony: 383

Serdecznie zapraszamy !!!

MIEJSKI DOM KULTURY ORAZ AUTORSKI TEATR MŁODEGO WIDZA W WARSZAWIE zapraszają na spektakl pt. "TORUŃSKIE PIERNIKI" który odbędzie 11.08.2023r. o godz. 17.00 tym razem w sali CENTRUM AKTYWIZACJI BIZNESU w Starostwie Powiatowym ul. Św. Stanisława Kostki 5 ( Nowa część budynku Starostwa) II piętro. W budynku znajduję się winda.
A teraz o samym spektaklu:
Legenda opowiada o losie biednego cukiernika Bogumiła, który zakochuje się w Kasi, córce mistrza Bartłomieja. Niestety nie może się z nią ożenić, ponieważ ojciec jego wybranki chce wydać Kasię za mąż za starszego, ale za to bogatszego Pankracego... Załamany i smutny Bogumił rozpoczyna tułaczkę po świecie czyniąc dobre uczynki. Ratuje kiedyś tonącą pszczołę i od tej pory zaczyna pomagać mu całe leśne królestwo. Do Torunia przybywa wreszcie król i czekają na niego rozmaite niespodzianki...
Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym.
Wśród kolorowej scenografii pojawiają się liczne postaci (Bogumił, Bartłomiej, Pankracy, Kasia, Królowa Lasu, Świerszcz, Król, Pszczółka etc.). Dodatkową atrakcją spektaklu jest wspaniała muzyka i melodyjne piosenki. W te wszystkie postacie wcieli się niezastąpiony ARTUR GOTZ!
Wokalista i aktor, prezes Fundacji Kultury i Sportu 44 w Warszawie, producent, autor tekstów i muzyki, reżyser koncertów i słuchowisk.
Artur zdecydowanie lubi odwiedzać Przasnysz 🙂
Zapraszamy serdecznie!
Wstęp wolny!
--------------------------------------------------------------------
Spektakl w ramach projektu „Teatr i kino z rodziną" realizowanego przez Miejski Dom Kultury w Przasnyszu i sfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.