Zapraszamy na VIII Przasnyski Przegląd Sztuki Współczesnej im. S. Ostoi-Kotkowskiego!

Zapraszamy serdecznie na panel warsztatowy VIII PPSW! W jego ramach przeprowadzone zostaną "ludowe animacje taneczne" oraz warsztaty dla muzyków rockowych! Wszystkich chętnych zapraszamy 22 listopada do Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu!

O godz. 15.00 rozpoczną się warsztaty dla muzyków rockowych! Poprowadzi je Marcin Drabik

Zapraszamy wszystkich (zwłaszcza młodych) instrumentalistów zajmujących się muzyką rockową. Zapisy oraz szczegółowe informacje w sekretariacie MDK Przasnysz oraz pod numerami                     tel. 29 752 32 20, 668 432 106

Marcin Drabik - Ur. w 1983 r. skrzypek (grający także na nyckelharpie), absolwent klasy skrzypiec Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Członek wielu zespołów rockowych, jazz-rockowych, folkowych (m.in. Sporysz Polska, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu, Mordewind, Shannon i Hoboud) czy grających polską muzykę tradycyjną (Żółwiniacy). Laureat wielu nagród - w tym indywidualnej Nagrody Specjalnej "Złote Gęśle" na XIV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja" (gdzie wystąpił z grupą Sporysz Polska).

O godz. 18.00 w Klubie Otwartego Umysłu (dawna restauracja PARKOWA) rozpoczną się "Ludowe animacje taneczne", które poprowadzi Patrycja Kuczyńska

Zapraszamy wszystkich chętnych niezależnie od wieku oraz umiejętności tanecznych. Spotkanie to będzie przygotowaniem do wieczornej zabawy tanecznej przy koncercie zespołu POSZUKIWACZE ZAGINIONEGO RULONU! Można przychodzić grupami, rodzinami - pokażmy jak potrafimy się bawić:)

Patrycja Kuczyńska
Pochodzi z Kurpi Zielonych. Swoją przygodę z tańcem zaczęła jako dziecko w swoim "Rodzinnym Domu Tańca" na Kurpiach, poprzez zespół regionalny, dyplom instruktora tańca ludowego wydany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, żeby odnaleźć się w środowisku Domu Tańca w Warszawie, którego jest członkiem.
Pasjonatka tańca, szczególnie polskiego tańca tradycyjnego. Jej misją jest dzielenie się bogactwem polskiej kultury ludowej, co realizuje jako animator ludowych zabaw dziecięcych i instruktor tańca dla dorosłych na warsztatach poza granicami Polski. Z wykształcenia i zamiłowania etnograf.