Nagroda Marszałka Wojwództwa Mazowieckiego dla Przasnyskiej Kapeli Podwórkowej!

Spis treści

Przasnyska Kapela Podwórkowa w tym roku obchodzi 35 lecie działalności artystycznej. Ogromna liczba koncertów, mnóstwo nagród, stałe grono miłośników muzyki, wiecznie młode wielbicielki i fanki, dwie płyty z własną muzyką i tekstami.

Cały ten bogaty dorobek artystyczny został dostrzeżony i doceniony w województwie. Na wniosek Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu Krzysztofa Gadomskiego, Kapituła XIII Edycji Konkursu „Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego” dostrzegła nieprzemijające wartości i spośród 98 zgłoszonych kandydatur wybrała 10 laureatów, w tym Przasnyską Kapelę Podwórkową. 19.11.2012 r. na scenie Teatru Kamienica w Warszawie, podczas uroczystej gali Marszałek Adam Struzik wręczył Kapeli przepiękną statuetkę, dyplom i nagrodę pieniężną. W blasku fleszy, wśród gromkich braw gości i laureatów nagrodę z rąk Marszałka odebrał w imieniu Kapeli Artur Wencław instruktor muzyki MDK. Pan Artur Wencław podziękował Marszałkowi i Kapitule za przyznaną nagrodę. Podziękował również Burmistrzowi Przasnysza Waldemarowi Trochimiukowi, obecnemu na gali, za wsparcie finansowe dla Kapeli z przeznaczeniem na ich działalność. Otrzymanie Nagrody Marszałka to ogromny sukces i zaszczyt, na który Przasnyska Kapela Podwórkowa zasłużyła swoim wkładem w tworzenie dziedzictwa kulturowego Mazowsza. Przez 35 lat promuje miasto Przasnysz, jego piękno, kulturę,zwyczaje, dyskretny urok małego mazowieckiego miasteczka, naszej „małej ojczyzny”.

Podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom XIII Edycji Konkursu „Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego” przedstawiono zabawny klip promujący Kapelę, który został nakręcony podczas przyjazdu telewizji (O+U) na próbę Kapeli, odbywającą się w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu.

W skład Kapeli wchodzą:

Henryk Klimczak - saksofon altowy, wokal